საიტის მენიუ

კალენდარი
«  თებერვალი 2012  »
ორსამოთხხუთპარშაბკვ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829

მინი-ჩეთი
500

გამოკითხვა #1
რომელი ვარსკვალავი მოგწონთ
Total of answers: 209

მთავარი » 2012 » თებერვალი » 27 » Oscar
11:07 PM
Oscar
ოკსარის სრული ნომინაციები და გამარჯვებულები

წლის ფილმი
გამარჯვებული
The Artist (2011): Thomas Langmann
სხვა ნომინირებულები
The Descendants (2011): Jim Burke, Alexander Payne, Jim Taylor
Extremely Loud & Incredibly Close (2011): Scott Rudin
The Help (2011): Brunson Green, Chris Columbus, Michael Barnathan
Hugo (2011/II): Graham King, Martin Scorsese
Midnight in Paris (2011): Letty Aronson, Stephen Tenenbaum
Moneyball (2011): Michael De Luca, Rachael Horovitz, Brad Pitt
The Tree of Life (2011): Sarah Green, Bill Pohlad, Dede Gardner, Grant Hill
War Horse (2011): Steven Spielberg, Kathleen Kennedy

საუკეთესო მამაკაცი მსახიობი პირველხარისხოვანი როლისთვის
გამარჯვებული
Jean Dujardin for The Artist (2011)
სხვა ნომინირებულები
Demián Bichir for A Better Life (2011)
George Clooney for The Descendants (2011)
Gary Oldman for Tinker Tailor Soldier Spy (2011)
Brad Pitt for Moneyball (2011)

საუკეთესო ქალი მსახიობი პირველხარისხოვანი როლისთვის
გამარჯვებული
Meryl Streep for The Iron Lady (2011)
სხვა ნომინირებულები
Glenn Close for Albert Nobbs (2011)
Viola Davis for The Help (2011)
Rooney Mara for The Girl with the Dragon Tattoo (2011)
Michelle Williams for My Week with Marilyn (2011)


საუკეთესო მამაკაცი მსახიობი მეორეხარისხოვანი როლისთვის
გამარჯვებული
Christopher Plummer for Beginners (2010)
სხვა ნომინირებულები
Kenneth Branagh for My Week with Marilyn (2011)
Jonah Hill for Moneyball (2011)
Nick Nolte for Warrior (2011)
Max von Sydow for Extremely Loud & Incredibly Close (2011)

საუკეთესო ქალი მსახიობი მეორეხარისხოვანი როლისთვის
გამაჯრვებული
Octavia Spencer for The Help (2011)
სხვა ნომინირებულები
Bérénice Bejo for The Artist (2011)
Jessica Chastain for The Help (2011)
Melissa McCarthy for Bridesmaids (2011)
Janet McTeer for Albert Nobbs (2011)

საუკეთესო რეჟისორი
გამარჯვებული
Michel Hazanavicius for The Artist (2011)
სხვა ნომინირებულები
Woody Allen for Midnight in Paris (2011)
Terrence Malick for The Tree of Life (2011)
Alexander Payne for The Descendants (2011)
Martin Scorsese for Hugo (2011/II)

საუკეთესო ორიგინალური სცენარი(რომელიც შეიქმნა ფილმისთვის)

გამარჯვებული
Midnight in Paris (2011): Woody Allen
სხვა ნომინირებულები
The Artist (2011): Michel Hazanavicius
Bridesmaids (2011): Kristen Wiig, Annie Mumolo
Margin Call (2011): J.C. Chandor
A Separation (2011): Asghar Farhadi

საუკეთესო ადაპტირებული სცენარი,გამოქვეყნებული ფილმამდე
გამარჯვებული
The Descendants (2011): Alexander Payne, Nat Faxon, Jim Rash
სხვა ნომინირებულები
Hugo (2011/II): John Logan
The Ides of March (2011): George Clooney, Grant Heslov, Beau Willimon
Moneyball (2011): Steven Zaillian, Aaron Sorkin, Stan Chervin
Tinker Tailor Soldier Spy (2011): Bridget O'Connor, Peter Straughan

საუკეთესო ანიმაციური ფილმი
გამარჯვებული
Rango (2011): Gore Verbinski
სხვა ნომინირებულები
A Cat in Paris (2010): Alain Gagnol, Jean-Loup Felicioli
Chico & Rita (2010): Fernando Trueba, Javier Mariscal
Kung Fu Panda 2 (2011): Jennifer Yuh
Puss in Boots (2011): Chris Miller

საუკეთესო უცხოური ფილმი
გამარჯვებული
A Separation (2011): Asghar Farhadi(Iran)
სხვა ნომინირებულები
Bullhead (2011): Michael R. Roskam(Belgium)
Footnote (2011): Joseph Cedar(Israel)
In Darkness (2011): Agnieszka Holland(Poland)
Monsieur Lazhar (2011): Philippe Falardeau(Canada)

საუკეთესო კინემატოგრაფია
გამარჯვებული
Hugo (2011/II): Robert Richardson
სხვა ნომინირებულები
The Artist (2011): Guillaume Schiffman
The Girl with the Dragon Tattoo (2011): Jeff Cronenweth
The Tree of Life (2011): Emmanuel Lubezki
War Horse (2011): Janusz Kaminski

საუკეთესო მონტაჟი
გამარჯვებული
The Girl with the Dragon Tattoo (2011): Angus Wall, Kirk Baxter
სხვა ნომინირებულები
The Artist (2011): Anne-Sophie Bion, Michel Hazanavicius
The Descendants (2011): Kevin Tent
Hugo (2011/II): Thelma Schoonmaker
Moneyball (2011): Christopher Tellefsen

საუკეთესო მხატვრული გაფორმება
გამარჯვებული
Hugo (2011/II): Dante Ferretti, Francesca Lo Schiavo
სხვა ნომინირებულები
The Artist (2011): Laurence Bennett, Robert Gould
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (2011): Stuart Craig, Stephenie McMillan
Midnight in Paris (2011): Anne Seibel, Hélène Dubreuil
War Horse (2011): Rick Carter, Lee Sandales

საუკეთესო კოსტუმები
გამარჯვებული
The Artist (2011): Mark Bridges
სხვა ნომინირებულები
Anonymous (2011/I): Lisy Christl
Hugo (2011/II): Sandy Powell
Jane Eyre (2011): Michael O'Connor
W.E. (2011): Arianne Phillips

საუკეთესო მაკიაჟი
გამარჯვებული
The Iron Lady (2011): Mark Coulier, J. Roy Helland
სხვა ნომინირებულები
Albert Nobbs (2011): Martial Corneville, Lynn Johnson, Matthew W. Mungle
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (2011): Nick Dudman, Amanda Knight, Lisa Tomblin

საუკეთესო საუნდტრეკები

გამაჯრვებული
The Artist (2011): Ludovic Bource
სხვა ნომინირებულები
The Adventures of Tintin (2011): John Williams
Hugo (2011/II): Howard Shore
Tinker Tailor Soldier Spy (2011): Alberto Iglesias
War Horse (2011): John Williams

საუკეთესო სიმღერა,რომელიც შეიქმნა სპეციალურად ამ ფილმისათვის
გამარჯვებული
The Muppets (2011): Bret McKenzie("Man or Muppet")
სხვა ნომინირებულები
Rio (2011): Sergio Mendes, Carlinhos Brown, Siedah Garrett("Real in Rio")

საუკეთესო მიღწევა ხმების შერევაში
გამაჯრვებული
Hugo (2011/II): Tom Fleischman, John Midgley
სხვა ნომინირებულები
The Girl with the Dragon Tattoo (2011): David Parker, Michael Semanick, Ren Klyce, Bo Persson
Moneyball (2011): Deb Adair, Ron Bochar, David Giammarco, Ed Novick
Transformers: Dark of the Moon (2011): Greg P. Russell, Gary Summers, Jeffrey J. Haboush, Peter J. Devlin
War Horse (2011): Gary Rydstrom, Andy Nelson, Tom Johnson, Stuart Wilson

საუკეთესო ხმის მონტაჟი
გამარჯვებული
Hugo (2011/II): Philip Stockton, Eugene Gearty
სხვა ნომინირებულები
Drive (2011): Lon Bender, Victor Ray Ennis
The Girl with the Dragon Tattoo (2011): Ren Klyce
Transformers: Dark of the Moon (2011): Ethan Van der Ryn, Erik Aadahl
War Horse (2011): Richard Hymns, Gary Rydstrom

საუკეთესო ვიზუალური ეფექტები

გამარჯვებული
Hugo (2011/II): Robert Legato, Joss Williams, Ben Grossmann, Alex Henning
სხვა ნომინირებულები
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (2011): Tim Burke, David Vickery, Greg Butler, John Richardson
Real Steel (2011): Erik Nash, John Rosengrant, Danny Gordon Taylor, Swen Gillberg
Rise of the Planet of the Apes (2011): Joe Letteri, Dan Lemmon, R. Christopher White, Daniel Barrett
Transformers: Dark of the Moon (2011): Scott Farrar, Scott Benza, Matthew E. Butler, John Frazier




კატეგორია: News | ნანახია: 237 | დაამატა: GossipGirl❤ | რეიტინგი: 0.0/0
სულ კომენტარები: 2

2 Ani Tandiashvili  Delenafan  (2012-02-28) Spam

Auu mec dz momewona < 3

1 PrincessK  Princess  (2012-02-27) Spam

magariaaa
კომენტარის დამატება შეუძლიათ მხოლოდ დარეგისტრირებულ მომხმარებლებს
[ რეგისტრაცია | შესვლა ]
შესვლის ფორმა

პროფილი
გამარჯობა: Guest




ტოპ მომხმარებლები

null NiiiNaa❤
null574
null301
null1050


null Infinite∞
null548
null1254
null32767


null Smiley
null440
null1180
null32767


null Princess
null376
null1560
null32767


null GossipGirl❤
null268
null1657
null1031


ჩანაწერების არქივი

გამოკითხვა2
რომელი ვარსკვლლავი მოგწონთ?
Total of answers: 135

statistic


სულ ონლაინში: 1
სტუმარი: 1
მომხმარებელი: 0

საათი: 2:51 PM
თქვენი IP: 54.80.169.119
თარიღი: 2017-11-20
ბრაუზერი:
ბრაუზერის ნომერი:


Copyright MyCorp © 2017
Create a free website with uCoz